22 175 Kč potřebným

3.1.2018 15:42 / Pavel Wojnar

Zisk z našeho charitativního činí 22 175 Kč. Moc děkujeme všem pedagogům, žákům i rodičům, kteří se podíleli na realizaci letošního vánočního jarmarku na Mendelce. Děkujeme všem příchozím, kteří na jarmarku kupovali žákovské výrobky, sladkosti v bufetu deváťáků nebo utráceli na kolu štěstí sedmáků. Čistý zisk po odečtení všech nákladů na materiál výrobků věnujeme na podporu potřebných. 

Zisk z jarmarku jsme rozdělili následovně:

7000 Kč věnujeme na studium a případnou lékařskou péči našeho adoptivního syna Daniela Kamanziho v Ugandě. Dana jsme adoptovali v roce 2003 jako malého osmiletého prcka, dnes i díky naší mnoholeté podpoře studuje na ugandské vysoké škole. Garantem předání popory na vzdělání Daniela je Arcidiecézní charita Praha. Potvrzení a poděkování dostáváme od Dana v dopisech a školních zprávách.

10 000 Kč věnujeme na léčbu dvojčátek Karolínky a Miriamky Wijackých, které mají dětskou mozkovou obrnu a žijou jen s maminkou v Rychvaldu. Jejich opakované rehabilitace, které nehradí zdravotní pojišťovna, stojí každoročně desítky tisíc korun! Podporujeme je aktivně již několik let. Více informací na www.kajkamimi.cz

5 170 Kč věnujeme na léčbu a rehabilitace mladého karvinského vozíčkáře Milana Janoše. Milan osobně opakovaně přišel v uplynulém roce besedovat s žáky naší školy a společně s maminkou odpovídali na otázky ohledně Milanova zdraví i potřebné léčby.