Turistickomediální kurz osmáků

25.5.2018 20:44 / Pavel Wojnar

Osmáci Mendelky byli od pondělí do pátku 21. - 25. 5. 2018 na turistickomediálním kurzu v Horní Bečvě. V hotelu Mesit a jeho okolí jim společnost dělalo 15 přátel z partnerské ZŠ Hurbanova ze slovenského Martina.

Ve škole v přírodě byli všichni účastníci rozděleni do menších skupin, ve kterých rozvíjeli svou schopnost komunikace a spolupráce. Součástí kurzu bylo skupinové vytváření mediálních výstupů pomocí kamer a foťáků, sportování a turistika. Účastníci kurzu také stihli připravit vzkazy a videa pro své dvě nemocné spolužačky Petru a Elišku. Čtyři skupiny natočily také svou verzi pohádky Červená Karkulka. Žáci si pod vedením paní učitelky Martiny Pavlíkové z Martina vyzkoušeli zásady poskytování první pomoci v přírodě. Pan učitel Ondrej Gažo s nimi např. připravil fotocomics a seznámil je s využitím klíčovacího plátna při natáčení.

Vedoucími jednotklivých aktivit z naší školy byly třídní učitelky osmáků Barbora Brzósková, Kateřina Czyžová (ve apolupráci s ped. asistentkou Pavlou Kiedroňovou), pan učitel Martin Blatoň a zástupce ředitele Pavel Wojnar.

Zábavnou reportážní show "S Emmou za zábavou" najdete zde.

Pohádku (verzi skupiny Akfabely) O červeném Karkulovi najdete ZDE!