Sdílení v Olomouci

7.5.2018 21:23 / Pavel Wojnar

Od středy do pátku 2. - 4. 5. 2018 organizovali zástupci Mendelky v Olomouci třídenní vzdělávací akci, které se zúčastnilo celkem 34 pedagogů z Prahy, Brna, Liberce, Písku nebo ze Zdic u Plzně, Hranic na Moravě, z Dobronína u Jihlavy, z Horky nad Moravou nebo třeba až z Mostu! Předávali jsme si naše zkušenosti a inspirace z oblasti pomůcek a metod práce s integrovanými žáky. Celý třídenní program připravili a vedli pedagogická asistentka Barbara Lanzendörferová a zástupce ředitele Pavel Wojnar. Akci jsme zorganizovali za finanční podpory projektu Pomáháme školám k úspěchu.

Své zkušenosti v Olomouci předávaly také naše paní psycholožka Barbora Knápková, paní učitelka Šárka Hanusková a pedagogické asistentky Marie Poloková a Petra Dvorská.

Součástí programu bylo např. téma spolupráce mezi pedagogy a pedagogickými asistenty, praktický workshop k využití prstových barev, nebo také videomodeling jako metoda pro rozvoj sociálních a komunikačních dovedností. Za účastníky přijela do Olomouce besedovat paní Eva Hufová z Lanškrouna, která vyprávěla o svých domácích i školních radostech i starostech se svým  osmiletým synem - autistou. Paní Eva Hufová je velkou oporou mnoha pedagogů, asistentů a rodičů, kterým nabízí své cenné zkušenosti a pomůcky pro práci s integrovanými dětmi: http://porozumimautismu.cz/pribeh/