Parlament na Prašivé

29.9.2017 19:01 / Pavel Wojnar

V pátek 29. 9. 2017 se členové nově zvoleného žákovského parlamentu ze 3. až 9. třídy vydali na stmelovací výlet do Beskyd na Prašivou (706 m). Cílem bylo lépe se poznat, vyhodnotit anketu o školním bufetu (probrat možnosti jeho případného znovuotevření) a projednat aktivity, které letos chce parlament pořádat. Akci za krásného podzimního dne zorganizovali a vedli paní psycholožka Barbora Knápková a zástupce ředitele Pavel Wojnar. O dobrou náladu se starala také čtyřnohá Bexxinka:)

Po výstupu na Prašivou se členové parlamentu ve dvojicích představovali, zahráli si několik stmelovacích her, prozkoumali kostelík sv. Antonína a mrkli do lesa, jestli rostou houby.

Během následujícího "zasedání" projednali členové žákovského parlamentu velké téma s názvem školní bufet. Z třídních anket vyplynulo, že naprostá většina žáků si nakupovala ve starém školním bufetu a ráda by v tom pokračovala, i kdyby byl nabízený sortiment "zdravější" dle aktuální "pamlskové vyhlášky". Členové parlamentu se seznámili se sortimentem nabízeným ve školním bufetu ZŠ v Uherském Hradišti: http://www.zsuhsportovni.cz/skolni-bufet. Rádi bychom iniciovali znovuotevření našeho školního bufetu, který by prodával obdobné potraviny doplněné např. o školní pomůcky nebo papírové kapesníky apod. Zájemci o pronájem školního bufetu se mohou hlásit u paní ekonomky Maršové!

Členové žákovského parlamentu se radili také o možných akcích v tomto školním roce. Kromě spolupořádání tradičních akcí jako je vánoční školní jarmark nebo slet čarodějek na školním nádvoří zazněla řada nápadů na pořádání sportovních i jiných akcí. Nadějně vypadá např. uspořádání turnaje v badmintonu nebo "barevného dne" na Mendelce, kdy by žáci i zaměstnanci školy přišli do školy ve třech stanovených barvách, aby se z nich dal vytvořit zajímavý obraz... O detailech, konkrétních organizátorech i termínech dílčích akcí se členové žákovského parlamentu usnesou na svém říjnovém zasedání.