Parlament a osmáci slavili v Martinu

29.5.2018 21:09 / Pavel Wojnar

Na partnerskou školu ve slovenském Martine vyrazilo v úterý 29. 5. 2018 celkem 31 žáků Mendelky (z toho 15 osmáků), aby společně s dětmi ZŠ Hurbanova oslavili Den dětí a 40 let tamní školy. Zájezdu se zúčastnili členové parlamentu od 4. třídy a zájemci z osmiček a devítek. V areálu školy byl připraven bohatý program. Osmačky Barču a Vendy vyzpovídala regionální TV! Zaujalo nás vystoupení městské policie s vycvičenými psy, kteří ukázali vyhledávání drog v autě i zneškodnění pachatele. Největší úspěch však měla taneční dílna a následující obří taneční show všech žáků před školou. Všechny přítomné pořádně rozpohyboval špičkový slovenský DJ EKG se svým bubeníkem.

Po obědě ve školní jídelně jsme vyrazili s paní učitelkou Martinou a s několika slovenskými žáky na obhlídku partnerské školy. Všem se samozřejmě nejvíce líbily bazény, vířivka i velké hřiště s umělým povrchem. Fotbal tam hrají i na pánských WC (viz foto):-) Pan učitel Ondřej s několika slovenskými žáky (Petrou, Dominikou a Filipem) nám následně ukázali centrum Martina, kde jsme se mohli občerstvit a koupit si něco v obchodech.

Výlet se vyvedl, bouřka z tepla vypukla v době oběda:) Organizaci výletu měli na starosti paní psycholožka Barbora Knápková, pan učitel Martin Blatoň a zástupce ředitele Pavel Wojnar. Vyřizujeme tímto srdečné pozdravy od ředitele slovenské školy, jejich pedagogů i mnoha žáků na Mendelkuuuuu...:)