Martin Blatoň postoupil do celostátního finále DÍKY, TRENÉRE!

1.10.2018 23:36 / Pavel Wojnar

Gratulujeme panu učiteli Martinu Blatoňovi, který byl odbornou porotou vybrán mezi 8 nejlepších trenérů mládeže v republice. Finálová osmička bude v sobotu 27. 10. soutěžit v Praze v Aréně Sparta. Protože součástí finále soutěže bude také krátké předvedení tréninku, do Prahy s ním pojede několik členů našeho oddílu karate. 

V základní nominaci bylo přes 800 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, který se s kamerou zúčastnil tréninků s dětmi. „Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními oborníky osmičku pro finále. Letos to bylo ještě těžší rozhodování. Kvalita celé TOP 16 je opravdu vysoká.“ tvrdí Petr Rydl, zakladatel a organizátor akce Díky, trenére. Vizitky finálové osmičky najdete ZDE!

Co čeká finalisty v Praze?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Kdo se dostane do čtveřice, stejně jako o nositeli titulu Trenér mládeže 2018, rozhodne porota složená z lidí, kteří mají ke sportu a zvlášť k dětem blízko. Novinkou letošního finále je, že každý z TOP 8 obdrží finanční odměnu, finálová čtyřka si to nakonec rozdá o ceny za 140 tisíc korun.

Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby byla široká veřejnost seznámena s obětavými lidmi, kteří většinou bez nároku na odměnu, vychovávají děti k pravidelnému sportování a mnohé i k vrcholovým výkonům.