Okresní kolo je naše!

24.11.2016 09:57

22. 11. 2016 se na Kovoně Karviná konalo finálové kolo školního florbalového turnaje, na němž se sešlo pět nejlepších družstev ze základních kol.

Velký úspěch zaznamenali naši žáci 6. a 7. ročníků, kterým se podařilo probojovat do dalších bojů florbalového turnaje.

Náš úspěch se počal rodit velmi těžce, protože mezi zvučnými jmény soupeřů se o postup obáváme.

V prvním utkání proti ZŠ Borovského jsme vstoupili do zápasu vlažně a nejlepší střelec soupeře nám předvedl jak se vlažnost trestá! Prohráváme 0:1. Ke konci poločasu (hrálo se 2 x 7 minut) jsme díky nepozornosti v obraně prohrávali již 0:2. Několik přívětivých slov z úst trenéra zabralo a na úvod druhého poločasu snižujeme na 1:2. Střídání a zlepšená útočná hra přináší očekávané vyrovnání 2:2. Koncovka zápasu je již zcela v naší režii, nicméně střelecká smůla nám nedovoluje zápas vyhrát a musíme se spokojit s remízou.

Dalším soupeřeme je silné a technicky dobře vybavené družstvo ZŠ Dělnické. Běhavé utkání rozhoduje Filip Bogar 1:0, na našich lících se objevuje úsměv. Finálové kolo máme dobře rozehráno! Náš největší soupeři ZŠ Petrovice prohrává se ZŠ U Lesa a Mendelce hraje vše do karet.

Zápas s tradičním rivalem z Petrovic je vyrovnaný. Ke konci prvního poločasu inkasujeme z rychlého protiútoku. Střídáme. Motorové myšky Nikola Miškovič a Ondřej Návrátil dělají v soupeřově obraně vítr. Kolotoč, který společně s Jakubem Wroblem, Janem Krahulcem a Ondřejem Hruškou roztočili, končí srovnáním stavu na  1:1. Druhý poločas, neštastná teč, branka - prohráváme 1:2. Zápas již nedokážeme otočit. Situace se komplikuje. Poslední utkání se ZŠ U lesa musíme vyhrát!

Vycházíme se zajištěné obrany, na kterou nemohou útočníci soupeře nalézt recept. Adam Kuděla rozehrává s milimetrovou přesností jeden míček za druhým. Rychlé prodloužení od Matyáše Malého na Vítka Palupu ten na Wróbla, branka 1:0. Hraje se nám přece jen klidněji. Jakub Wilczek důrazně napadá rozehrávku soupeře a nepustí protihráče k založení sebemenší akce. Osa Šenkeřík, Hruška, Malý, Wróblel 2:0. Matěj Šenkeřík v brance představuje jistotu. Hrajeme s přehledem, šetříme síly, střídájí Marek Stolarz a Ondřej Tlolka. Rychlé rozehrání standardní situace a Bogar 3:0. Střela Hrušky 4:0. Konečný výsledek pojistil individuální akcí přes celé hřiště Wróbel 5:1.