O pohár starosty Petrovic

28.4.2017 21:41

28. 4. 2017 se naši žáci účastnili mezinárodního florbalového turnaje v Petrovicích u Karviné. Nádherná sportovní hala se skvělým zázemím nabídla řadu velmi kvalitních a pohledných utkání.

Naše cesta soutěží započala proti silným soupeřům z Bohumína. Náskok o jednu branku a značná uzemní převaha, tak končil první poločas (střelec branky Hruška). Po změně stran jsme neudrželi koncentraci a soupeř srovnal. Utkání skončilo remízou 1:1 a nutno poznamenat, že náš celek trochu smutnil. Důvodem byla řada neproměněných střeleckých příležitostí a soupeřovo vyrovnání 30 vteřin před koncem utkání!

Soutěž pokračuje. Další utkání proti soupeřům z Golkowic (Polsko) se nám podařilo díky poctivé a takticky dobře zvládnuté hře vyhrát 2:0 (branky Nivnický, Wróbel).

Chceme-li pomýšlet na úspěch musíme v dalším utkání bodovat. Soupeři z Českého Těšína jsou fyzicky výborně připraveni. Hra má spád, rychlé přihrávky a soupeř trestá. Prohráváme 0:1. Zlepšená ofenzíva, několik rychlých kombinací a Wróbel blafákem překonává soupeřova brankáře. Stav 1:1. Následuje rychlá akce: osa Krahulec - Malý - Hruška - Wróbel a Nivnický. Vedeme 2:1. V závěrečné minutě jsme opět obdrželi nešťastnou vyrovnávací branku. Utkání končí 2:2. Hrajeme "pouze" o druhé nebo třetí místo.

V přestávce se jdeme občerstvit do bufetu, kde nám byly naservírovány párky a k pití byla podávána sodovka (vše zajistil sponzor akce).

V posledním utkání nás čeká favorizované družstvo hráčů z Petrovic. Technicky i fyzicky vyspělé družstvo nám strach nenahání. Poločasový výsledek 0:3 se pokusíme ještě zdramatizovat. Drama se nekoná a zápas prohráváme 2:5.

Ve výsledkové listině žáci ZŠ Mendelova obsadili hezké 3. místo!!! Navíc získal Jakub Wróbel cenu pro nejlepšího hráče soutěže.

Rád bych pochválil hru, nasazení a sportovního ducha všech našich hráčů: Jakuba Wróbla, Tomáše Nivnického, Ondřeje Hrušky, Jana Krahulce, Nikiho Miškoviče, Jakuba Wilczka, Ondřeje Navrátila, Tomáše Kocha, Filipa Bogára, Jana Malého a Dominika Škuty.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.