Florbalový úspěch!

11.1.2017 16:03

Všední úterý 10. 1. 2017 se pro naše mladší florbalisty změnilo v radostný, úspěchem provoněný den. Havířovská sportovní hala totiž hostila OKRESNÍ KOLO tohoto dynamicky se rozvíjejícího sportu.

Dobrá fyzická připrava, nadšení a současně i ztráta největší opory družstva (Jakuba Wróbla) bylo představení skutečností, se kterými jsme na turnaj odjížděli.

Jsme v Havířově. Zvučná jména našich soupeřů z florbalových škol nám hrůzu nenahání. Jsme připraveni, budeme hrát co nejlépe.

V brance jistota Matěj Šenkeřík, zajištěná obrana Krahulec, Koch, silná první útočná formace Wilczek, Hruška a Bogar. Hrajeme s mužstvem ZŠ Borovského, poločas 0:0. Absence Wróbla je znát hlavně při proměňování šancí. Střídáme, do obrany přichází Kuděla, motorové myšky Miškovič a Navrátil zaujaly místo  v útoku, motají soupeřově obraně hlavu. Přichází rychlý soupeřův protiútok a prohráváme. Těsně před koncem utkání se snažíme vyrovnat a otvíráme hru, vsázíme na útok. Soupeř rychlými protiútoky trestá, konečný výsledek 0:3 ve prospěch ZŠ Borovského nám ubírá na nadšení.

Motivační pokřik a jdeme do dalšího duelu. ZŠ Nábřeží z Havířova je florbalového zaměření. Rychlý pas Wilczka na Bogara, který se dostal do samostatného úniku 1:0! V obraně jsme zaspali, srovnáno 1:1. Potřebujeme vyhrát, opět sázíme na útok. Daří se nám pevně sevřít soupeře v jeho obranném pásmu. Rána za ranou zkouší proniknout za záda výborného brankáře soupeře. Hruška střílí, brankář vyráží a Wilczek doklepnutím dostává Mendelku do vedení. Těžké utkání plné chyb končí. Máme tři body.

V následujícím utkání dostáváme příděl čtyř branek a to od další florbalové školy (ZŠ Frýdecká, Havířov) a situace v tabulce se značně komplikuje. Jednoznačně vede ZŠ Borovského a o druhé a třetí místo bojujeme s těžkými soupeři. Poslední zápas musíme vyhrát s velmi výrazným skóre, současně s tím musí v posledním utkání ZŠ Frýdecká remizovat.

Mužstvo ZŠ Gorkého nastupuje, začínáme s pozměněnou sestavou. Malý s Palupou v útoku. Velmi vyrovnané utkání, v němž nás ve hře drží famózní Šenkeřík. Chytá i nemožné, poločas 0:0. Poločasová domluva pomáhá, ze hry máme více. Třicet vteřin do konce. Krahulec nahazuje na polovinu soupeře, Wilczek protlačil na Hrušku a ten střelou z příklepu překonal brankáře. Jásot, radost a trenér na pokraji kolapsu.

V konečném pořadí se naše škola umístila na sympatickém 3. místě. Snímky ZDE!