Florbalové šílenství v prosinci

19.12.2018 15:45

Kovonská sportovní hala v Karviné a sportovní hala v Petrovicích, to jsou místa na nichž se utkávala florbalová družstva mladších a starších žáků ZŠ a MŠ Mendelova. Cílem byl postup do Okresních kol v Havířově.

Kovona, 4. 12. 2018. Družstvo mladších žáků se utkalo o postup se silnými soupeři a jejich výkon byl velmi dobrý. Naše družstvo tvořili především hráči šestého ročniků a tudíž proti zkušeným soupeřům (jejichž družstva byla sestavena především z hráčů sedmých ročníků) se projevila jistá dávka nesehnranosti.

Oceňuji především jejich snahu, se kterou přistupovali k jednotlivým utkáním.  Tři těšně prohraná utkání nás zařadila na chvost celkové tabulky (1:2, 0:1, 2:3).

Složení družstva mladších žáků: Kamil Podhrazký, Radovan Miškovič, Pavel Šedivý, Richard Šouba, Matyáš Konieczný, Samuel Škorván, Adam Lovětínský, David, Krejčiřík a Lukáš Müller.

Petrovice 11. 12. 2018 a 18. 12. 2018 - starší žáci

V úvodním kole se bez větších problémů umisťujeme na 2. místě (za silnými Petrovicemi) a postupujeme do kola finálového (18. 12. 2018), kde změříme své síly s hráči ZŠ Petrovice, ZŠ Dělnická, ZŠ U Lesa, ZŠ Prameny a ZŠ Borovského.

Stává se zvykem, že v prvním utkání pravidelně narazíme na silné družstvo ZŠ Dělnícké. Kvalitní a běhavý soupeřa nás umí zazlobit. Naše nerozhranost končí pouhou remízou 1:1, což v pro nás představuje ztátu cenných bodíků.

ZŠ U Lesa je dobře fyzicky připravené. Rychlé kombinace, zabezpečená obrana, Wróbel rozehrává královské přihrávky na Wilczka. Poločas vyhráváme 1:0. Druhý poločas mají více ze hry "Lesáci" a v závěru vyrovnávají na 1.1. Situace v tabulce začíná být komplikovaná.

Další zápas. Hra vypadá lépe, sehráváme se a motorové myšky "navro" - Ondřej Navrátil a "havi" - Daniel Vrána začínají soupeře neuvěřitelně prohánět. Vítězíme se ZŠ Prameny 4:1, k čemuž dopomohla výborná hra celého družstva.

ZŠ Petrovice pro nás představují zakletého soupeře. Jednoznačně nejtěžší utkání, které hrajeme s vypětím posledních sil. 0:0 hrajeme "beton", těšíme se na remízu, nicméně inkasujeme smolnou branku v posledních 10 sekundách utkáni.

Poslední utkání ve skupině, které rozhoduje o všem!!! Je tu ZŠ Borovského, na kterou si věříme. Škoda, že se rozhodlo již po třech minutách hry, kdy jsme inkasovali tři slepené branky a konečný výsledek je 0:3 v náš neprospěch.

Je vymalováno, v tabulce díky skóre obsazujeme nelichotivé páté místo, a to především díky velké dávce smůly a souhře náhod.

Družstvo starších žáků ve složení: Vít Gajdošík, Vítek Palupa, Marek Stolarz, Adam Kuděla, Jakub Wróbel, Ondřej Navrátil, Ondřej Girgoško, Daniel Vrána, Jakub Wilczek, Tomáš Koch, Filip Bogar.

Obě naše florbalová družstva zaslouží za předvedenou hru velké ocenění.