Florbalová smršť v Petrovicích

1.5.2018 22:37 / Martin Blatoň

Petrovice u Karviné, pátek 27. 4. 2018. Florbalisté z Mendelky opět sklidili úspěch!

Podařilo se jim získat krásné třetí místo na silně obsazeném turnaji "O pohár starosty Petrovic".

Stává se zvykem, že v prvním utkání pravidelně narazíme na domácí Petrovice. Družstvo Petrovic je velmi kvalitní a naše nerozhranost způsobila, že prohráváme 3:0. Ostrá debata v kabině, několik taktických pokynů a s vervou se musíme pustit do dalšího družstva. Nic není ztraceno!!!!!

Gymnázium Golkowice je dobře fyzicky připravené, ale daří se nám mít více ze hry. Rychlé kombinace, zabezpečená obrana, Wróbel rozehrává královské přihrávky na Wilczka i Koláře. Poločas vyhráváme 5:0. Opory odpočívají výměna družstva zastříleli si téměř všichni Robin Škuta, Ondřej Hruška, Adam Kuděla i Jan Krahulec. Jásot, nadšení, euforie, vítězíme 11:0 a začíná ta pravá florbalová smršť.

Hra vypadá lépe, sehráváme se a motorové myšky "navro" - Ondřej Navrátil a "robo" - Robin Škuta začínají soupeře neuvěřitelně prohánět. Následuje kvalitně připravené Gymnázium Bohumín. Z počátku vyrovnané utkání plné krásných momentů vyhráváme 4:0, nicméně především zásluhou skvělého brankáře Dominika Škuty, který vychytal šance soupeře.

V tabulce nám prozatím patří třetí pozice a to díky horšímu skóre. "Musíme s tím něco dělat, při troše štěstí můžeme dosahnout i na celkové vítězství"! Tomáš Koch burcuje družstvo a nikdo se nehodlá předem vzdávat.

Gymnázium Český Těšín je jednoznačně nejtěžší soupeř (jedná se o pozdějšího vítěze turnaje). v základu se objevuje Adam Staníček, hrajeme na pokraji fyzických sil, po slibném úvodu, který netrpěl nouzí o krásné florbalové momenty prohráváme 2:0.

Je vymalováno, v tabulce turnaje obsazujeme krásné třetí místo. Velký úspěch!!

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Martin Blatoň