Finálové kolo florbalu

9.11.2017 18:44

7. 11. 2017, Kovona Karviná. Doplněná sestava Mendeláků dosáhla dalšího hezkého výsledku. Mendelka sportem jednoduše žije!

Finále městského kola bylo ve znamení velmi těžkých zápasů s kvalitními soupeři. Tentokráte se hrálo na dva poločasy po osmi minutách.

Los pro nás nebyl příliš lichotivý, hrajeme v rozpisu až třetí utkání a hned proti nejtěžšímu soupeři. Žáci Petrovic byli jasným favoritem a svou roli potvrdili hnedle v úvodním utkání proti Gymnáziu Karviná, se kterým si pohráli jako kočka s myší. Naši hráči chtěli Petrovicím připravit jiné kafíčko. Podařilo se, urputné utkání, ve kterém jsme dvakrát nastřelili břevno, skončilo nejtěsnějším rozdílem pro ZŠ Petrovice 1:0. Škoda, ale musíme zlepšit střelbu a vítězství bude naše.

Dalším soupeřem bylo družstvo Gymnázia. V úvodu rychlá kombinace, a "bogiho" příklep znamenal vedení. Rychlý protiútok soupeře a je srovnáno. Kamil Podhrazský tvrdou střelou z dálky 2:1. Utkání plné zvratů, vyloučení a trestného střílení končí v náš prospěch 3:2. Máme cenné body do tabulky.

A jedeme dál, čeká nás ZŠ Borovského. Vyrovnané utkání a množství chyb na obou stranách končí naší prohrou 1:3. Poslední utkání finálového kola proti silnému družstvu ZŠ Dělnické. Běhaví "dělničáci" nám činí problém "miškin" a spol. hrají na pokraji svých sil. Rychlý protiútok a kdo jiný než "bogi" střílí úvodní branku utkání. Další přesná akce a vedeme 2:0. Po nervozním závěru a trestrém střílení "dělničáků" končí zápas 2:2.

Patří nám hezké třetí, ale nepostupové místo.

Složení družstva: Nikola Miškovič, Radovan Miškovič, Ondřej Navrátil, Kamil Podhrazský, Filip Bogár, Marek Stolarz, Ondřej Tlolka, Adam Kuděla a Tomáš Koch.

Rád bych poděkoval za reprezentaci školy.