Výtvarná soutěž

8.6.2020 21:03 / Pavel Wojnar

Děkujeme žákům z 1. i 2. stupně, kteří se aktivně zapojili do výtvarné soutěže, ve které se volná výtvarná tvorba posílala do školy do 1. 6. 2020. Všichni žáci, kteří se do soutěže aktivně zapojili budou odměněni. Odměny budeme předávat ve čtvrtek 11. 6. v 10h! Fotky i slovní popisy k odevzdaným výtvarným pracem od paní učitelky Lenky Maluchové najdete níže.

Už jste slyšeli o kamínku, který dokáže cestovat? Krásný nápad měla naše žákyně Tereza Krejčiříková ze7.B, která se inspirovala skupinou zaměřenou na malování kamínků.  Malovaný kámen s obrázkem se uloží venku na viditelném místě a čeká na svého nového majitele, který si kamínek nechá nebo ho po čase pošle dál. Je možné, že kamínek procestuje i celý svět.

Richard Šouba ze 7. A zkusil složitost optického klamu, s jehož základy byl seznámen ve výtvarné výchově. Přesným vyměřením a vyfotografováním ze „správného“ úhlu, vytváří obrázek dojem iluze. A Richard oklamat náš zrak skutečně dokázal!

Občas stačí jen poznámkový blok, jeden tmavý odstín a kontrast je na světě. Kristýna Balogová z 6. A nám nakreslila, jak může vypadat noční krajina.

Máte rádi pohádky? My určitě ano. Adriana Galuszková ze 7. A do soutěže zaslala jeden malovaný a jeden kreslený obrázek myšáka Mickeyho a lvíčete Simby.

Použít vlastní fantazii bývá velice náročné, protože co si představujeme, není vždy snadné uskutečnit.  Vlastní nápad bez předlohy se rozhodla přenést na papír Nela Danihlíková z 6. B, která takto vytvořila kresbu s motivy ilustrace.

Malý 3D objekt nakreslil Ondra Kremer z 6. B.

Jak vypadají kopačky zachycené pouhou linkou, bez složitého vybarvování nám předvedl Silvestr Stuchlík z 5. B. Lze jen dodat, že v jednoduchosti je krása.

Clara Novotná z 6. A také zkusila načrtnout 3D kresbu, nikoliv geometricky jako Ondra, ale písmenkem abecedy.

Jako doplněk pokojíčku slouží sluníčko od Tamči Szkorupové z 6. B, která se inspirovala Harrym Potterem.

Víte, že kouzlu pastelek nepropadají pouze děti v omalovánkách, ale naleznete je v dílnách mnoha ilustrátorů a kreslířů. Trik spočívá v míře tlaku a vrstvení různých barevných tónů přes sebe. Jako pěkný příklad uvádíme kresbu velociraptora, pozor nejedná se o žákyni druhého stupně. Talentovaná Elizabeta Branná navštěvuje 4. A!

Každý živočich má určité charakteristické rysy, zajímavou stylizaci bílého tygra nám zaslala Saša Kurusová z 6. B.

Přidáváme i malou ukázku z dubnového kreslení mláďátek, které si zaslouží také ocenění. Liščí rodinku zakreslila Barča Poloková z 9. B. Za pečlivé provedení jsme obrázek zařadili i k výtvarné soutěži.

Autorka roztomilých zajíčků je naší nejmladší účastnicí. Elenka Grocholová z 2. A je rovněž zaslouženě zařazena do soutěže o ceny.