Předškoláci navštívili 5. B

30.1.2020 15:10 / Pavel Wojnar

V pátek 18. ledna a v úterý 20. ledna jsme opět ve škole přivítali předškoláky z našich školek MŠ U Modrého slona a MŠ Žižkova. Páťáci si pro ně pod vedením paní učitelky Lenky Juščíkové a paní asistentky Katky Vavříkové přichystali divadélko. Paní psycholožka Bára Knápková si nachystala hry.

Předškoláci se tentokrát svlékli a přezuli v opravdové šatně, jakou u nás ve škole mají žáci 1. – 3. třídy, než dostanou vlastní skříňku. Při tom svlékání začala hrát písnička – u nás ve škole totiž nezvoní klasický zvonek, ale hrají nám různé písničky. To bylo znamení i pro nás, že můžeme vyrazit na návštěvu k páťákům. Pomaličku jsme se seřadili a odešli ke dveřím třídy 5. B. Zaťukali jsme, otevřeli dveře a místo žáků mastili karty čerti, uprostřed třídy stál pekelný kotel. Prostě peklo jak má být. Děti si posedaly na přichystané židličky a přivítala je paní učitelka – čertice. Potom už začala pohádka o tom „Jak Hanička přelstila čerty“.  Divadélko se všem moc líbilo, páťáci jsou parádní herci.

Od čertíků dostal každý bonbónek a paní psycholožka už měla nachystanou hru. Děti se postavily kolem pekelného kotle a začaly čertíkům vařit guláš. Hra to byla parádní, protože si při ní děti vzájemně masírovaly zádíčka a možná se i trochu polechtaly:-)

Páťáci si vyzkoušeli pozornost dětí, když ještě zahráli jednu krátkou pohádku „O zapomětlivé Elišce“. Ona byla totiž tak moc zapomětlivá, že když šla do obchodu, tak za chvíli nevěděla, kam jde, co tam jde dělat a kde vlastně bydlí. Předškoláci si ovšem všechno pamatovali a mohli Elišce poradit.

Nakonec si předškoláci spolu s čertíky zazpívali písničku, ve které už přivolávali sluníčko. Všichni si vzájemně zatleskali a potom se už děti z mateřinky musely rozloučit. Na chodbě potkaly pár kamarádů, kteří už jsou školáky, to jsou vždycky milá setkání. Děti se pořádně oblékly do zimy, která je venku čekala a zpět do školky odcházely s rozzářenýma očičkama.

My se znovu těšíme v únoru, kdy se předškoláci seznámí s učebnami angličtiny.

      Kateřina Kempná, koordinátorka aktivit a spolupráce MŠ a ZŠ