Lyžák našich sedmáků byl zkrácen o jeden den

24.1.2020 09:29 / Bohumil Zmrzlík

Naši sedmáci se vrátili z lyžařského výchovně vzdělávacího zájezdu o den dříve  - ve čtvrtek v odpoledních hodinách.

Pro zdar týdenního lyžařského výcvikového zájezdu našich sedmáků byly všechny předpoklady. Sníh na sjezdovce, tým zkušených pedagogů a lyžařských instruktorů, ukázněné a namotivované děti.

Bohužel již v pondělí 20. ledna dostalo několik z nich virózu, která se projevovala zvracením a zvýšenou teplotou.  O jejich onemocnění byli individuálně informováni jejich rodiče. Situaci monitorovala i Krajská hygiena, která uznala přijatá opatření jako adekvátní. Ve středu se pak už většina žáků, kteří měli v pondělí problém, účastnila výcviku, ale večer přišla druhá vlna onemocnění u další skupiny dětí. Proto vedoucí lyžáku po konzultaci s ředitelem školy rozhodl lyžařský zájezd předčasně ukončit. Rodičům bylo doporučeno, aby z preventivních důvodů v pátek do školy děti neposlali. Žákům nebude účtován poslední den na kurzu a rodičům bude vrácena adekvátní peněžní částka.

Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům za pochopení a týmu pedagogů a instruktorů vedených M. Blatoněm za kvalifikovanou reakci na tuto nepříjemnou situaci.

                                                                                                                                                                               Mgr. B. Zmrzlík, ředitel školy