Adaptační kurz 6. ročníků

18.9.2019 09:11 / Martin Blatoň

Žáci 6. ročníku byli od pondělí 16. 9. do pátku 20. 9. 2019 na adaptačním kurzu v Dolní Lomné v turistické chatě Severka. Všechny dny adaptačního kurzu provázela výborná a pohodová atmosféra, kterou podpořilo i slušné počasí, které vybízelo k řadě venkovních aktivit.  

V průběhu pondělního odpoledne šesťáci společně ve skupinách luštili odkaz zbojníka Ondráše, vyráběli skupinové erby a hráli řadu pohybových aktivit.

Úterní ranní program zahájilo setkání s vědmou Lesanou, která našim žákům sdělila poselství o důležitých hodnotách jako jsou přátelství, dobrosrdečnost a vztah k přírodě. Odpoledne probíhala sluncem provoněná procházka na vzdálenou Kamennou chatu. Výletík byl okořeněn plněním různých úkolů, které po cestě zanechal zbojník Ondráš.

V programu zbývajících dnů skupiny např. budovaly své přírodní příbytky nebo hledaly místa, odkud byly pořízeny zimní fotky. Každý účastník si vyrobil zbojnický talisman, který si ozdobil přírodninami. Všichni si dokonce vyzkoušeli starou techniku drhání a ke svému přívěsku si vyrobili i poutko na pověšení.

Domů se šesťáci vrátili spokojení, protože prožili zajímavý školní týden plný obohacujících prožitků na horách. Poděkování za organizaci a vedení školy v přírodě zaslouží třídní učitelky Kateřina Czyžová a Jelena Sznapková, pan učitel Martin Blatoň a paní psycholožka Barbora Knápková.