100 pedagogů na Mendelce!

25.4.2018 21:44 / Pavel Wojnar

Tradiční jarní Festival pedagogické inspirace nazvaný DIDACTICA MAGNA jsme uspořádali na Mendelce ve středu 25. 4. 2018. Zastřešujícím tématem celodenního pracovního setkání 100 pedagogů ze všech koutů ČR byl nejen rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti v předmětech, ale také formativní hodnocení. Pedagogové se ráno a odpoledne společně radili a vzdělávali v pěti skupinách vedených zkušenými lektory projektu Pomáháme školám k úspěchu. Zásadní součástí pedagogického setkání byly dopolední návštěvy všech účastníků přímo ve výuce na ZŠ Mendelova. Hosté navštívili lekce vedené našimi pedagogy ve 14 třídách od prvního po devátý ročník! Jsme jediná škola v republice, která po 7 let opakovaně pustila pokaždé desítky pedagogů z jiných škol do svých vyučovacích hodin! Účastníky pedagogického setkání přišel přivítat a pozdravit náměstek primátora Karviné pan Karel Wiewiórka.

Hosté se z karvinské Mendelky domů rozjížděli se slovy velkého respektu a díků. Byli spokojeni s organizací, zajímavými hodinami i workshopy, ale také s jídlem a občerstvením. Řada hostů si z akce navíc domů odnesla i novou knihu NEJSOU STEJNÉ pražské psycholožky Šárky Mikové, která se vzdělávacího dne rovněž účastnila a ochotně knihu zájemcům podepisovala.

Velké poděkování patří těm pedagogům Mendelky, kteří hostům otevřeli svou výuku. Jsou to Renata Niemczyková (1.A), Beata Pukowiecová (1.B), Andrea Ćmokává  (2.B), Klára Folwarczná (3.A), Zuzana Poláčková (3.B), Pavla Trojaková (4.A), Šárka Hanusková (5.B), Emílie Raszyková (M 6.A), Martin Blatoň (INF 6.B), Gabriela Břenková (AJ 7.A), Barbora Brzósková (M 7.B), Ingrid Petriková (Č 8.B), Betrice Stařičná (F 9.A), Jelena Sznapková (Př 9.B).

Workshopy výborně lektorovali zástupci projektu Pomáháme školám k úspěchu: Hana Košťálová (programová ředitelka projektu), Petr Albrecht, Jiřina Majerová, Leona Mechúrová (z Mendelky) a Jitka Palanová.

Skvělý oběd uvařily kuchařky naší školní jídelny. Vynikající svačinový raut pro účastníky vzdělávací akce zajišťovaly studentky SŠTaS Karviná. Děkujeme.

Celou organizaci velké vzdělávací akce na Mendelce pro 100 pedagogů připravovala a řídila paní Eva Mokrošová z Centra pedagogické inspirace ZŠ Mendelova ve spolupráci se sekretářkou Katkou Pavlorkovou, ekonomkou školy Růženou Maršovou, ředitelem školy Bohumilem Zmrzlíkem a zástupcem ředitele Pavlem Wojnarem.