Zmrzlíkova čítárna

30.6.2020 15:52 / Pavel Wojnar

V pondělí 29. 6. 2020 se zaměstnanci ZŠ Mendelova setkali se svým ředitelem Bohumilem Zmrzlíkem, aby mu poděkovali za skvělou spolupráci, za vlídné a moudré vedení, za možnost učit se a růst... Pan ředitel ukončí v červenci svou bohatou pedagogicko kariéru, ve které stihl učit nejen na Mendelce ale i na ZŠ Rudé Armády (dnes Slovenská) a na ZŠ Žižkova. Ředitelem Mendelky je trvale od roku 1989! Za dlouhé roky svého aktivního učitelování se zapsal do srdcí tisíců žáků, rodičů, kolegů učitelů i špičkových pedagogických odborníků.

Na rozlučkové setkání ve škole doprovodili pedagogové svého pana ředitele autobusem, ve kterém se zpívalo třeba "Za lasami za gorami za dolinami..." nebo že "...dokud se zpívá, ještě se neumřelooo." Autobus cestou míjel všechny školy, na kterých pan ředitel v Karviné učil.

Po příjezdu k Mendelce jsme pana ředitele srdečně přivítali v nové knihovně školy, kterou jsme na jeho počest zrekonstruovali a nazvali "Zmrzlíkova čítárna". Na rozlučkovém setkání se v nové čítárně nejen četlo, ale za doprovodu klavíru samozřejmě i zpívalo. Společná píseň zaměstnanců Mendelky pro pana ředitele se opravdu povedla. Končí upřímnými slovy: "...máme ho moc rádi, chybět bude."

Protože pan ředitel věnoval do nové čítárny své knihy, dostal od pedagogů naopak knihu pro sebe. Kniha se jmenuje "Muž s velkým srdcem" a přispěli do ní učitelé z naší školy ale i z různých koutů republiky, žáci bývalí i dnešní, zástupci rodičů. Po slavnostním přípitku předávali zaměstnanci svému řediteli dárky, pouštěla se vtipná dárková videa pedagogů.

Pan ředitel Bohumil Zmrzlík zanechává na Mendelce výraznou pedagogickou i lidskou stopu, školu řídil přes 30 let. Těšíme se na další setkávání s ním, i když se už do školy hodlá vracet jenom jako moudrý důchodce:-)

Maminka našich bývalých žákyň paní Táňa Červená do knihy "Muž se zlatým srdcem" napsala:

Otevřel své srdce dětem

a ony otevřely mysl

snadněji se kráčí světem

když škola dává smysl.